Povozit se nebo se vyfotit. O historická vozidla ve Zlíně a Otrokovicích byl v neděli zájem

Foto: Jan Tesař
ZLÍN, OTROKOVICE – Velký úspěch měla nedělní akce Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, která do běžného provozu linek MHD zařadila čtyři historická vozidla. Kdo by si jízdu v retro autobusech a trolejbusech chtěl zopakovat nebo ji vyzkoušet poprvé, bude mít příležitost ještě tuto neděli 8. května.

Dva historické trolejbusy, z toho jeden i s vlekem, a dva autobusy jezdily po celý den v neděli 1. května na vybraných linkách městské hromadné dopravy ve Zlíně i v Otrokovicích. Zájem veřejnosti byl značný, podobnou příležitost totiž obyvatelé obou měst neměli od květnových svátků v loňském roce.

Lidé si nás fotografovali zvenku a rádi se také povozili. Přicházeli starší pamětníci i rodiny s malými dětmi,“ usmíval se řidič jednoho z historických autobusů Věroslav Horák.

Na lince č. 2 mezi Zlínem a Otrokovicemi jezdil v neděli červený historický trolejbus Škoda 9 Tr, dokonce i s historickou vlečkou Karosa B 40. Žlutý trolejbus typu Škoda 14 Tr byl zařazen na lince č. 9 mezi Baťovou nemocnicí a točnou Jižní Svahy-Středová. Červeno-krémový historický autobus ŠM 11 jezdil na lince č. 33 mezi Bartošovou čtvrtí a Pasekami. Obyvatelé Otrokovic mohli na lince č. 55 obdivovat modrý historický autobus Škoda 706 RTO.

Všechna čtyři vozidla patří do majetku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Vznikla v minulých letech pod rukama zdejších pracovníků z údržbářských dílen rekonstrukcí většinou již velmi zdevastovaných vraků původních vozidel.

Plně funkční historická vozidla jsou chloubou naší dopravní společnosti, názorným dokladem minulého vývoje městské dopravy. Používáme je k dotváření slavnostní atmosféry města v době významných svátků a umožňujeme během roku rovněž jejich pronájem soukromým subjektům pro zatraktivnění jejich mimořádných akcí a společenských událostí,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Svézt se historickými trolejbusy a autobusy budou moci obyvatelé Zlína a Otrokovic také tuto neděli 8. května.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x