Případ sériových vloupání na Uherskohradišťsku objasněn. Zloděje lákaly hlavně starší škodovky

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Kriminalistům se podařilo v uplynulých dnech dopadnout muže, který se během posledního půl roku dopustil na Uherskohradišťsku celé řady krádeží vloupáním. Nejčastěji se při svých zločinných akcích zaměřoval na vozidla značky Škoda, s jedním se mu dokonce podařilo odjet.

Čtyřicetiletý muž, který nebyl díky pestré kriminální minulosti policii neznámý, se od října minulého roku do března tohoto roku dopustil minimálně desítky trestných činů majetkového charakteru.

Především se jednalo o vloupání do vozidel a různých objektů. Například při vloupání do maringotky v jedné z obcí na Uherskohradišťsku odcizil nářadí, akumulátory a transformátory v hodnotě téměř padesáti tisíc korun,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Muž se také vloupal do několika vozidel na Uherskobrodsku. Ve všech případech se zajímal o vozidla značky Škoda staršího data výroby. Při posledním pokusu se mu podařilo odcizit zaparkovanou Škodu Favorit a dokonce s ní odjet, ale ne nadlouho.

Po několika dnech byl policisty dopaden přímo za volantem ukradeného vozidla. Při kontrole policisté navíc zjistili, že má platný zákaz řízení,“ pokračoval Šiška.

Recidivistovi, který je nyní ve vazbě, hrozí za trestné činy krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až tři léta za mřížemi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x