Puštík je druh sovy. Jak známo loví v noci, na lov zážitků se sem ale určitě vydejte přes den. Stezka je přitom poměrně slušně „uschována“ za vesnicí, nejblíže k ní budete mít ze strany od Doubrav, přivede vás k ní lesní silnice a pak už s otevřenýma očima narazíte na nenápadné upozorňovací směrovací tabulky.
Do lesního listnatého porostu se dá klidně vydat třeba s kočárkem a s malými dětmi, cesta je dlouhá asi kilometr a půl, ale naprosto nenáročná.
„Tohle jsou opravdu zajímavé, jak se dnes říká, interaktivní prvky, jsou tu pozorovatelny pro děti s maketami lesních zvířat třeba divočáka nebo lišky, je tu úplně originální pexeso, informační tabule, bavilo to nejen děti, ale i nás,“ říká mladá maminka Lenka.
Na desítce zastávek si malí i větší mohou zacvičit, dozví se mnoho zajímavého o rostlinách, zvířatech, broucích, ptácích, ale i stromech a květinách. Tohle je vlastně v polovině prázdnin ta pravá škola v přírodě.
„Vůbec nezajímavější se dětem zdálo porovnání toho, kam doskočí jednotliví zástupci zvířecí říše. Tak už víme, že vrabec umí dvacet centimetrů, blecha půl metru a třeba veverka až dva metry, přesně jak náš sedmiletý Kubík,“ směje se Lenka a oceňuje originální nápad.
Mimochodem nejlepším skokanem je podle autorů velmi zajímavého projektu jelen se svými třemi metry.
„Tak to měl Smolíček opravdu v pohodě,“ doplňuje maminka v obležení dětí i jednotlivých stanovišť neobvykle zajímavé lesní stezky v Kelníkách.
Prázdniny neprázdniny – zlin.cz píše jedničku s hvězdičkou a vřele doporučuje poučný výlet.
Jako bonus si pak přidejte pohled na velikánský lán plný heřmánku.