Puštíkova stezka. Poučná i hezká. Tomu se tleská

foto: zlin.cz
KELNÍKY - V Kelníkách na Zlínsku žije jen kolem 150 stálých obyvatel. Odjakživa tu ale lidé hýří aktivitou a dobrými nápady. Důkazem budiž parádní Puštíkova stezka, na kterou si určitě udělejte čas s dětmi. Jistojistě budete mít o zajímavý rodinný prázdninový zážitek více.

Puštík je druh sovy. Jak známo loví v noci, na lov zážitků se sem ale určitě vydejte přes den. Stezka je přitom poměrně slušně „uschována“ za vesnicí, nejblíže k ní budete mít ze strany od Doubrav, přivede vás k ní lesní silnice a pak už s otevřenýma očima narazíte na nenápadné upozorňovací směrovací tabulky.

Do lesního listnatého porostu se dá klidně vydat třeba s kočárkem a s malými dětmi, cesta je dlouhá asi kilometr a půl, ale naprosto nenáročná.

„Tohle jsou opravdu zajímavé, jak se dnes říká, interaktivní prvky, jsou tu pozorovatelny pro děti s maketami lesních zvířat třeba divočáka nebo lišky, je tu úplně originální pexeso, informační tabule, bavilo to nejen děti, ale i nás,“ říká mladá maminka Lenka.

Na desítce zastávek si malí i větší mohou zacvičit, dozví se mnoho zajímavého o rostlinách, zvířatech, broucích, ptácích, ale i stromech a květinách. Tohle je vlastně v polovině prázdnin ta pravá škola v přírodě.

„Vůbec nezajímavější se dětem zdálo porovnání toho, kam doskočí jednotliví zástupci zvířecí říše. Tak už víme, že vrabec umí dvacet centimetrů, blecha půl metru a třeba veverka až dva metry, přesně jak náš sedmiletý Kubík,“ směje se Lenka a oceňuje originální nápad.

Mimochodem nejlepším skokanem je podle autorů velmi zajímavého projektu jelen se svými třemi metry.

„Tak to měl Smolíček opravdu v pohodě,“ doplňuje maminka v obležení dětí i jednotlivých stanovišť neobvykle zajímavé lesní stezky v Kelníkách.

Prázdniny neprázdniny – zlin.cz píše jedničku s hvězdičkou a vřele doporučuje poučný výlet.

Jako bonus si pak přidejte pohled na velikánský lán plný heřmánku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x