Recidivista na svobodě dlouho nevydržel

Ilustrační foto
OTROKOVICE – Přísloví, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, neplatí pro třicetiletého muže bez domova. Ten po propuštění z nápravného zařízení, kde si odpykával už svůj šestý trest, opět kradl. „Čistý“ vydržel pouhé čtyři dny.

Kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu krádež třicetiletého muže bez domova, který poslední březnový den opustil brány věznice, kde vykonával svůj šestý trest odnětí svobody. Odsouzený byl za majetkovou trestnou činnost. Pouhé čtyři dny po svém propuštění z věznice znovu kradl. Soudce okresního soudu rozhodl o uvalení vazby a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení muže koncem minulého týdne převezli do vazební věznice v Olomouci.

Muž po svém propuštění tři dny procházel Otrokovicemi a přespával, kde se dalo. V jedné ze zastřešených zahrádek u restaurace si vyhlédl deky a podsedáky, které následně ukradl, a zároveň na zahrádce vypil několik lahvových piv, která zde obsluha vyřadila. Škoda, kterou odcizením způsobil, činí necelé dva tisíce korun.

Čtrnáct dní nato pod značným vlivem alkoholu odcizil z prodejny v Otrokovicích tři láhve vína v ceně téměř čtyři sta korun. Víno vložil do batohu a prošel s ním přes pokladny, kde ho zastavila ostraha prodejny. Dechová zkouška u lupiče ukázala hodnotu téměř dvě a půl promile alkoholu, skončil proto v protialkoholní léčebně v Kroměříži.

Následující den strážníci muže převezli do policejní cely a po nezbytných úkonech trestního řízení podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soudu akceptoval. Sedmkrát trestanému muži nyní hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky. Ke svému jednání se přiznal.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x