Rekonstrukce Benešova nábřeží a Podvesné si vyžádá dopravní omezení

Ilustrační foto
ZLÍN – V tomto týdnu začala rekonstrukce vozovek a chodníků na Benešově nábřeží a v ulici Podvesná VI ve Zlíně. Stavební práce v hodnotě přibližně 12 milionů korun budou rozděleny do několika etap a vyžádají si dopravní omezení.

Benešovo nábřeží a ulice Podvesná VI jsou důležité a hojně využívané místní komunikace, po kterých denně projíždějí také autobusy MHD. Naposledy se rekonstruovaly někdy v minulém století. Jejich životnost již skončila. Motoristé, kteří tyto trasy využívají, i obyvatelé okolní zástavby si zaslouží jejich obnovu,“ řekl radní pro dopravu Michal Čížek.

Stavební práce budou rozděleny do několika etap, podle kterých se budou měnit i dočasná dopravní omezení. Na Benešově nábřeží bude v září a v říjnu povolen pouze jednosměrný provoz vozidel v jednom jízdním pruhu, a to ve směru od křižovatky s ulicí Podvesná VI po křižovatku s ulicí Dlouhá. V opačném směru budou automobily používat objízdnou trasu přes Kvítkovou ulici. Na Podvesné VI se bude pracovat až do konce listopadu, ale na komunikaci budou mít silničáři jen pracovní místa a provoz vozidel zůstane zachován v obou směrech. Chodci budou mít na Podvesné VI k dispozici chodník střídavě jen po jedné straně vozovky.

V obou rekonstruovaných úsecích se počítá též s krátkými víkendovými úplnými uzavírkami pro pokládku nových živičných koberců. Dočasná omezení se budou týkat rovněž vjezdů na parkovací místa podél obou ulic. „Prosíme motoristy o sledování dopravního značení a jeho důsledné dodržování. Přístup k domům bude zajištěn, ale lidé si musí uvědomit, že se budou pohybovat po stavbě, a být mnohem více opatrní,“ zdůraznil Michal Čížek.

Po objízdné trase přes Kvítkovou ulici bude po dobu stavebních prací na Benešově nábřeží vedena ve směru na Bartošovu čtvrť také autobusová linka MHD č. 33. Podrobnosti o výlukovém provozu a jeho změnách najdete na webových stránkách Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x