Rekonstrukce tržiště Pod Kaštany je v plném proudu. S jakými omezeními počítat?

Probíhá rekonstrukce tržiště Pod Kaštany. S jakými omezeními je nutné počítat? Foto: Zlin.eu
ZLÍN - Zlínské tržiště Pod Kaštany osiřelo. Na stejné místo se trhovci a kupující vrátí až za rok do zcela nových prostor. Rekonstrukce tržiště byla zahájena 1. října stavbou oplocení. S tím souvisí i řada změn a omezení pro pěší i automobilisty. Kromě přechodného přesunu zastávky MHD, jsou uzavřeny také dva přechody pro chodce a je navržena obchůzná trasa. Ta je v terénu vyznačena směrovými šipkami.

„Zhotovitel vyšel vstříc našemu požadavku a komunikace z náměstí Míru do ulice Soudní (tj. přibližně od McDonald’s po budovu bývalého Okresního soudu) nebude prozatím uzavřena. Dopravní obslužnost včetně zásobování bude podle stávajícího trvalého dopravního značení. V úseku proběhne pouze krátkodobá uzavírka pro pokládku plynovodu,“ prozradil primátor města Jiří Korec. 

Kavárna Happy Coffee a veřejná WC na tř. T. Bati budou bez omezení provozu. Přechodné dopravní značení nebude nyní na náměstí Míru a v ul. Soudní osazeno, o případných plánovaných omezeních bude veřejnost s dostatečným předstihem informována. Po dobu rekonstrukce je provizorní tržiště zřízeno na parkovišti u bývalého Rya.

Návrh na proměnu tržiště Pod Kaštany počítá s více než 100 prodejními místy na více než 900 metrech čtverečních plochy. U nových stolků mají být rozvody vody a elektrické zásuvky, takže prodejci budou moci nabízet i sýry nebo uzeniny.

--> --> --> --> -->