Rekonstrukce tržiště Pod Kaštany může začít

Vizualizace tržiště Pod Kaštany. Foto: zlin.eu
ZLÍN - Rekonstrukci zlínského tržiště Pod Kaštany po letech jednání a příprav už nic nestojí v cestě. Vedení města se podařilo dohodnout s majiteli dvou stánků, se kterými se původně soudilo. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Zlín Tomáš Melzer.

Kvůli žalobě, kterou podala majitelka jednoho ze stánků, rozhodl Krajský soud o odkladu platnosti stavebního povolení na očekávanou přestavbu tržiště Pod Kaštany. Majitelům stánků vadilo, že s nimi stavební úřad při povolování nejednal jako s hlavními účastníky řízení, i když jsou jejich stánky součástí tržiště a po dobu rekonstrukce budou zavřené. Ve stavební dokumentaci dle názoru vlastníků chybělo zcela připojení na inženýrské sítě k jednomu ze stánků a nebylo jasné vlastnictví inženýrských sítí.

Soud žalobu zamítl, čímž se obnovila platnost stavebního povolení a nyní se podařilo uzavřít i dohodu s majiteli obou stánků. „Jsem velmi rád, že se mi s majiteli obou stánků, paní Fryštackou a panem Nesrstou, podařilo dojednat dohodu, díky které se dále již nebudeme napadat a oddalovat tak rekonstrukci tržiště i stánků,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

Majitelka stánku Věra Fryštacká k jednání uvedla: „Jsem velmi ráda, že pan primátor Korec vstoupil do jednání, které jsme vedli s městem. I díky jeho konstruktivnímu a korektnímu jednání jsme nakonec došli ke vzájemné dohodě a nemuseli pokračovat v soudním sporu.“

Soutěž na zhotovitele tržiště je již vypsána. Práce by pak měly být zahájeny  na přelomu srpna a září letošního roku a potrvají přibližně rok. Po dobu rekonstrukce se tržiště přesune na parkoviště u bývalého Rya. Vhodnou lokalitu pro dočasné umístění konzultovala radnice i s obyvateli, kteří se mohli k tématu vyjádřit formou ankety. Zvažoval se i prostor před bývalým Priorem.

Cílem nového tržiště je, aby zde občané Zlína mohli koupit skutečně kvalitní, farmářské potraviny a lokální produkty přímo od výrobců. V tomto směru bude upraven tržní řád tak, aby byl zamezen přeprodej zboží ze supermarketů,“ popsal Jiří Korec. Po rekonstrukci nahradí stávající stoly designové zastřešené pulty a sezonní stánky na zimu a dojde i k vizuálnímu propojení tržiště s přilehlým parkem Zlínského zámku.

Na novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, což umožní prodávat i zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu nového tržiště budou i toalety, které na tržišti doposud chyběly.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x