Rekordman Milan Petržela: Za kariérou se neohlížím, dívám se jenom dopředu

Foto: 1. FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – 15. kolo české nejvyšší fotbalové ligy mělo v neděli na fotbalovém stadionu v srdci Slovácka slavnostní nádech. Zkušený záložník Milan Petržela v něm nastoupil ke svému 465. zápasu a překonal tak dosavadní ligový rekord Jaroslava Šilhavého.

Oslavy byly v neděli večer v Uherském Hradišti o to sladší, že hráči Slovácka dokázali porazit Pardubice 1:0 a v ligové tabulce si připsali důležité 3 body, díky kterým se posunuli na průběžné 10. místo.

Sice jsme se trošku trápili, ale důležité jsou tři body. Kdybychom nevyhráli, byl bych naštvaný, výhra pro mě byla priorita, rekord šel stranou. Teď jsem samozřejmě šťastný dvojnásobně,“ usmíval se Milan Petržela, který před zápasem neměl na oslavu svého rekordu myšlenky.

Ten začátek jsem si moc neužil, protože jsem se soustředil na zápas. Vnímám to spíš až teď po zápase. Dostal jsem ještě dárek od kluků v šatně, zazpívali mi a pogratulovali,“ prozradil čerstvý rekordman.

K oslavám se před zápasem připojil i soupeř z Pardubic. „Mile mě to zaskočilo. Nečekal jsem to. Ještě jsem se nedíval, co to je, ale myslím, že perníčky,“ sdělil ostřílený záložník novinářům.

Na hřišti s ním ale Pardubičtí v rukavičkách vůbec nejednali, naopak mu dali pocítit svou tvrdost. „Souboje k fotbalu patří. Tam jde úcta stranou,“ ví zkušený fotbalista, který odehrál nejvíce ligových zápasů v dresu Viktorie Plzeň.

Na dotazy novinářů, zda by nebylo hezké zaokrouhlit počet odehraných zápasů na 500, odpověděl s úsměvem. „Bude záležet na tom, jak bude sloužit zdraví. Každý zápas je pro mě těžší a těžší, takže uvidíme, jak to půjde dál. Bylo by to hezké. Za kariérou se ale zatím neohlížím. Dívám se jenom dopředu. Na ohlížení bude ještě dost času.“

A jak se těší bývalý reprezentant na středeční odložený zápas se Spartou? „Sparta se chytla sobotní výhrou s Plzní, takže to nebude nic jednoduchého. Pro mě osobně jsou zápasy se Spartou vždy vyhecované a mám je rád,“ vyhlíží Petržela důležitý duel, který začne na pražské Letné zítra v 19:30.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->