Říjen bude ve Zlíně opět růžový

Ilustrační foto
ZLÍN – Říjen je celosvětově chápán jako „růžový měsíc“ – tedy měsíc, kdy se mluví o rakovině prsu. Svou barvu dostal desátý měsíc v roce podle růžové stužky, která je po celém světě neodmyslitelným symbolem této kampaně. Výjimkou nebude ani město Zlín.

Do letošní kampaně se zapojí také Obchodní dům Zlín. Výtěžek z akce Růžový říjen obdrží onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, které ho použije na pořízení ultrazvuku na zavádění nitrožilních vstupů, jenž usnadní podávání léčby a výživy pacientům.

Moc si této iniciativy vážíme. Každá akce, která podporuje boj s rakovinou, má smysl. Některou z forem rakoviny onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a mezi nejzhoubnější. Podpora výzkumů, dalších možností léčby i investice do stávajících onkologických center jsou proto velmi důležité. O onkologických onemocněních a jejich screeningu by se mělo co nejvíce mluvit, protože včasný záchyt rakoviny může pomoci zachránit mnoho životů,“ vzkázala primářka onkologického oddělení Baťovky Markéta Pospíšková.

V rámci nadcházející akce věnuje Obchodní dům Zlín z každého říjnového nákupu, který se uskuteční v jeho prodejnách, korunu na transparentní účet ve prospěch zlínské nemocnice. „Mimo tuto možnost budou moci zájemci přispět na účet také přímo, a to platbou přes QR kód nebo převodem,“ sdělila manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

Růžový říjen doprovodí řada aktivit. Tou nejviditelnější bude nasvícení budovy Obchodního domu na růžovo, a to po celý první týden od 1. do 7. října. Program nabídne také filmové projekce ve spolupráci s KofoKinem v Galerii Desítka nebo přednášky na témata související s rakovinou, které zrealizuje Baťova nemocnice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x