Rozpaky šéfů zlínského sportu. Jak se vypořádat s komplikacemi „made in covid“?

Foto: B. Macíková
ZLÍN - Nová opatření v boji proti rostoucím číslům nakažených nemocí Covid -19 prohlubují vrásky leckomu. Pořadatelé sportovních klání ve Zlíně nejsou výjimkou ani trochu.

Pěkně popořadě se mají před svými fanoušky utkat s nelehkými soupeři v nejvyšších soutěžích zlínští volejbalisté, hokejisté a fotbalisté. Jejich zápasy jsou naplánovány na čtvrtek, pátek a sobotu.

Zlínští volejbalisté měli odložený zápas prvního kola extraligy, ve čtvrtek by měli v domácím prostředí přivítat od 17 hodin špičkový tým z Českých Budějovic. Aktuální nařízení z Ministerstva zdravotnictví určuje, že na sportovní utkání smí 1000 diváků pod střechou.

„My nemáme úplně přesné informace, zatím vycházíme z toho, že můžeme obsadit samostatné a oddělené sektory, kam může 500 lidí. To zvládneme, na úvod soutěže ale všude platilo, že do hledišť se lidé nehrnuli, návštěvy byly nižší než obvykle, důvod je jasný, obavy lidí před nákazou,“ popisuje aktuální situaci dlouholetá ústřední postava zlínského sportu pod a nad sítí Roman Macek.

O den později, v pátek, hrají ve třetím kole v 17.30 o první extraligové body v novém ročníku hokejisté Zlína s Hradcem Králové. Tady bude asi problém, do haly bude moci jen tisícovka fandů, zřejmě se nedostane ani na všechny majitele permanentek.

„Čekáme na informace ze zasedání vrcholných hokejových řídicích orgánů, předjednali jsme některé otazníky, teď musíme tu skládanku doplnit, rádi bychom vyhověli všem fandům, pokud to bude možné,“ komentuje nastalou situaci ředitel Zimního stadionu Luďka Čajky David Navrátil.

O fous jednodušší by to v sobotu od 16.30 mohli mít na Letné po organizační stránce zlínští fotbalisté. Počet prodaných celosezónních vstupenek se prakticky kryje s dvoutisícovou povolenou kvótou návštěvníků utkání s Olomoucí.

„Také my ale čekáme na upřesňující informace z Ligové fotbalové asociace, na Slovácko nemohli fanoušci hostů, na Zbrojovku částečně ano, jak to bude teď, se ještě dopiluje,“ dívá se dopředu výkonný ředitel zlínského fotbalového klubu Leoš Gojš.

Velkým nepřítelem dobrého fotbalu ale může být avizované velmi deštivé počasí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x