Řidiči, pozor! Rychlost v Kvítkovicích bude už brzy měřit nový radar

Ilustrační foto
OTROKOVICE – Otrokovická radnice nechá v Kvítkovicích nainstalovat nový radar pro měření rychlosti. Půjde o vůbec první radar tohoto druhu ve městě, který má napomoci především zklidnění dopravy a větší bezpečnosti pro chodce. Investice vyjde na 1,5 milionu korun.

Řidiče, přijíždějící do Kvítkovic po tzv. staré malenovské, upozorňují na jejich aktuální rychlost ukazatele, které jsou umístěny ze směru od Napajedel i Malenovic. I přesto však řada řidičů nohu z plynu nesundá, na což si stěžuje také velká část místních obyvatel.

Město se proto rozhodlo tuto situaci vyřešit zakoupením radaru, který dokáže rychlost změřit v okamžiku průjezdu i na úseku.

Vzhledem k tomu, že se dosud realizovaná opatření míjela účinkem, rozhodli jsme se ukazatel rychlosti nahradit radarem. Je to jediný způsob, který skutečně přiměje řidiče zpomalit a dodržovat předpisy. Věříme, že se to projeví nejen na bezpečnosti účastníků silničního provozu, ale i na pocitu většího bezpečí a pohody života zdejších obyvatel,“ komentovala starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Rychle projíždějící auta totiž kromě bezpečnostního rizika představují i větší hlukovou zátěž, na kterou si lidé bydlící v bezprostřední blízkosti silnice také stěžovali.

Radar bude nainstalován v ulici Bří Mrštíků v Kvítkovicích. „Snímat bude jak řidiče přijíždějící ve směru od Napajedel, tak i auta směřující z opačné strany, tedy od Malenovic,“ doplnila vedoucí odboru dopravně správního Renáta Krystyníková.

Měření okamžité a úsekové rychlosti znamená, že systém vyhodnocuje průměrnou rychlost do vzdálenosti až 100 m pomocí neinvazivního radarového senzoru a porovnává ji s nejvyšší povolenou rychlostí.

K instalaci radaru by mělo dojít v následujících dvou měsících, poté bude uveden do zkušebního provozu. Pokud bude vše v pořádku, rozjede se naostro. V Otrokovicích půjde o zcela první zařízení tohoto druhu. Pravděpodobně ale ne poslední.

Pokud se ukáže, že je radar skutečně jedinou možností, jak přimět řidiče k dodržování silničních pravidel a přispět k bezpečnosti a zklidnění provozu, budeme se bavit o dalších místech, které by si zasloužily pozornost. Nepřiměřeně rychle se vozidla pohybují například v ulici Nadjezd a nebo na třídě Tomáše Bati,“ naznačila další možná místa pro umístění radarů Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x