Sedmnáctiletý řidič naboural do motocyklu a ujel. Pak nadýchal přes dvě promile

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Tři v jednom. Tak by se dala označit dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu v noci na Zlínsku. Způsobil ji řidič osobního auta, kterému ještě nebylo osmnáct let a za volant usedl ve značně podroušeném stavu.

Zlínští kriminalisté se od sobotní noci zabývají dopravní nehodou, která se stala ve Slušovicích u místního hudebního klubu. Sedmnáctiletý řidič osobního vozidla BMW narazil do motocyklu Honda, který řídil stejně starý řidič.

Nehoda se naštěstí obešla bez závažnějšího zranění, nicméně mladý řidič samozřejmě neměl ve svém věku řidičské oprávnění k řízení osobních vozidel. Po dopravní nehodě navíc z místa ujel, aniž by poskytl první pomoc motocyklistovi, který po střetu upadl na komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisty na dopravní nehodu upozornil svědek, který stál opodál a její průběh viděl.

Ke zraněnému motocyklistovi přivolal záchranáře, kteří ho ošetřili a k dalšímu vyšetření převezli do nemocnice,“ pokračovala Kozumplíková.

Policisté následně zjistili, kdo vozidlo BMW řídil, a zanedlouho mladíka našli.

Řidič nadýchal více než dvě promile alkoholu. Vozidlo si půjčil od kamaráda, chtěl s ním pouze vyjet z parkoviště, ale ihned po výjezdu narazil do projíždějícího motocyklu,“ sdělila policejní mluvčí a dodala, že dechová zkouška u motorkáře byla negativní.

Policisté přivolali zákonného zástupce sedmnáctiletého řidiče, který si chlapce převzal. Celková škoda na obou dopravních prostředcích je předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun.

Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté,“ uzavřela Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x