Ševci směr Liberec. Pozor na (ne)šťastnou sedmnáctku

Ilustrační foto (Foto: FC Fastav Zlín)
ZLÍN - Ještě polední úterní trénink a pak odjezd do Liberce. Fotbalisté Zlína jedou k dohrávce 17. kola fotbalové Fortuna ligy pod Ještěd, na stadionu U Nisy na ně čeká těžký soupeř a také staří známí, pánové Hoftych, Holeňák a Jugas. Tedy trojice, která má ke Zlínu velice blízko.

Hlavní trenér Slovanu Pavel Hoftych ve Zlíně úspěšně hrál a začínal tu trenérskou dráhu. „Zlín mám samozřejmě v srdci, pořád tu mám spoustu kamarádů, což ale ve výhledu ke středečnímu utkání neznamená vůbec nic, půjdeme tvrdě po výhře.“

Na jeho asistenta má zajímavou vzpomínku trenér Zlína Páník. „Mirka Holeňáka jsem stejně jako své dnešní kolegy Honzu Somberga, Otu Nováka i Davida Hubáčka učil ve Zlíně na základce tělocvik a zeměpis,“ vybavuje si trenér časy zpřed více než třiceti let.

Jakub Jugas je dnes oporou zadních řad Liberce, pořád je kmenovým hráčem Slavie Praha, momentálně má formu jako hrom. „Zlín je samozřejmě srdcovka, nikdy nezapomenu na vítězství v poháru,“ vzpomíná.

Ale i Zlín může posloužit zajímavým mužem v sestavě v obráceném gardu. Roman Potočný tu hostuje z Baníku Ostrava a na oblíbeném stadionu v Liberci by se určitě rád blýskl gólově, v modrém dresu Slovanu mu to pálilo náramně.

Hraje se 17. odložené kolo. Oba týmy se naposledy utkaly v 17. kole předešlého ročníku. Tehdy domácí Zlíňany těžce spláchli, Fastav utržil jednu z nejhorších porážek posledních let. Liberec vyhrál 5:0 a právě Potočný skóroval hned dvakrát.

Zápas začíná v Liberci ve středu už ve dvě odpoledne.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x