Skvělý rozjezd a pak rychlá stopka. Výstava Jana Saudka zažívá restart

Výstava fotografií fotografa Jana Saudka je znovu otevřená
ZLÍN – Výstava legendárního fotografa Jana Saudka v obchodním domě ve Zlíně je od pondělí opět otevřená. Jedinečná expozice byla od svého prosincového zahájení přístupná pouhé tři týdny, než ji uzavřel lockdown. I tak byla její návštěvnost rekordní.

Výstava měla skvělý rozjezd, během tří týdnů od zahájení ji viděla více jak tisícovka návštěvníků, což je u tohoto typu akcí vysoce nadprůměrné. Bohužel právě v okamžiku, kdy k nám začali přijíždět zájemci i ze vzdálenějších části Moravy, kteří se o této možnosti doslechli, jsme museli zavřít. Doufáme, že na velkou vlnu zájmu z prosince navážeme. Výstava je opravdu výjimečná, v takovém rozsahu dnes Jan Saudek běžně nevystavuje,“ uvedl Pavel Chmelík z Galerie Artrium, která společně s Obchodním domem Zlín výstavu pořádá.

Saudkovy fotografie jsou k vidění v prvním podlaží obchodního domu v prodejní galerii, která byla zřízena speciálně pro účel výstavy. Sám fotograf ji v prosinci přijel symbolicky otevřít a setkat se se svými příznivci. Měl jsem stovky výstav, ale nikdy, za tak obtížné situace, žádnou tak úspěšnou – a ještě navíc v mé rodné zemi. Navíc v sousedství velkého hotelu, kde jsem před lety počal jednoho z mých synů,“ svěřil se při příležitosti otevření výstavy slavný fotograf, jenž ocenil i velkorysé prostory galerie. „To místo je krásné! Vždycky si vzpomenu, jak vypadaly obchodní domy před čtyřiceti lety. Každý, kdo říká, že tehdy bývalo líp, ztratil paměť. Líp je teď,“ prohlásil fotograf.

Výstava nazvaná „85“ představuje při příležitosti nedávných 85. narozenin Jana Saudka celkem 85 jeho fotografií. Jde o pečlivě vybraný průřez od nejstarších témat spjatých se vzpomínkami na dětství či známými figurálními motivy zasazenými do průmyslové krajiny až po poslední díla, v nichž Jan Saudek svým osobitým až provokativním způsobem zachycuje ženské tělo jako oslavu jeho krásy a přirozenosti.

Výstava fotografií Jana Saudka bude otevřená do 27. června denně od 10 do 19 hodin. Pro skupiny je možné předem objednat komentovanou prohlídku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x