Sledge hokejisté Zlína jedou o víkendu na daleký trip. Spartě i Karlovým Varům mají co vracet

Foto: Petr Koval
ZLÍN – Na zlínské sledge hokejisty čekají před více než měsíční reprezentační pauzou ještě dva zápasy, ke kterým nastoupí už o tomto víkendu. Nejdříve se v sobotu představí na ledě Sparty a o den později změří svěřenci Tomáše Sedláčka síly s lídrem tabulky z Karlových Varů.

Nutno říci, že oběma celkům má Zlín co vracet. Sparta zvítězila hned v prvním kole na zlínském ledě 4:3 po prodloužení, přestože domácí vedli 2:0. Stejný náskok měl Zlín i proti Karlovým Varům o den později, ty nakonec taktéž zvítězily, a to 4:2.

Se Spartou nás stála zápas hluchá pětiminutovka, s Varama zase rozhodly přesilovky, ve kterých soupeř dokázal být produktivní a následně nás už do ničeho nepustil,“ vrátil se hlavní trenér SHK LAPP ZLÍN Tomáš Sedláček k zářijovým zápasům.

Oba nadcházející soupeři Moravanů mají za sebou čerstvě vzájemné měření sil. Dvakrát zvítězili Žraloci, Spartu přehráli jasně 9:1 a 9:0. Zlín poslední dva zápasy odehrál s Olomoucí, venku padl 1:3, doma triumfoval 4:2.

Vary jsou lídrem tabulky, ale i Sparta letos předvádí slušné výkony. Celou sezonu nás trápí sestava, to se nezmění ani tentokrát. Na druhou stranu se nám do sestavy někteří hráči vrátí. Určitě chceme nějak bodově uspět,“ odkázal Sedláček například na zranění obránce Juliny a další nemoci.

V sobotu bude tedy jeho kádr bojovat na ledě Sparty, ta je v tabulce aktuálně na čtvrté pozici dva body za Zlínem. Pražané dlouhodobě spoléhají na brankáře Vápenku, mezi jejich největší opory patří také řada reprezentantů v poli.

V neděli jsou pak na programu karlovarští Žraloci, kteří se momentálně vyhřívají na první příčce ligové tabulky. Západočeský soubor ještě neztratil ani bod při skóre 81:13. Mezi jeho největší hvězdy patří reprezentant Michal Geier, který si na počátku září připsal ve Zlíně hattrick. Dále se daří mladému Veselému, podstatný impuls týmu dodává také Němec Rennhack.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x