Směr Dubaj. Zlínská filharmonie pojede na Expo 2020

Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů
ZLÍN – Hudebníci zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů mají před sebou exotickou štaci. Za několik měsíců budou reprezentovat město a celý region na Expu 2020, které hostí Spojené arabské emiráty.

Filharmonie Bohuslava Martinů si do svého pětasedmdesátiletého životopisu zapíše další velmi zajímavou položku. Na jaře 2022 ji čeká vystoupení na Světové výstavě Expo 2020, která se koná v Dubaji ve Spojených arabských emirátech.

21. března 2022 v rámci Národního dne České republiky opakovaně vystoupí před českým pavilonem smyčcový komorní orchestr a žesťové uskupení zlínské filharmonie. Konkrétní hudební program se zatím ještě s pořadateli Expa dolaďuje, ale zcela jistě bude velice pestrý a bude zasahovat i do jiných žánrů než pouze do klasické hudby. Muzikanti tak pravděpodobně sáhnou i do oblasti lidové hudby či popmusic.

Všichni hudebníci, kteří do Dubaje pojedou, se na vystoupení na Expu moc těší. Bude to pro nás mimořádný zážitek, reprezentovat na celosvětové výstavě naše město a náš region,“ říká ředitel zlínské filharmonie Josef Němý.

--> --> --> --> -->