Sochař Hanke pracuje na nové soše Jana Antonína Bati

OTROKOVICE – Město Otrokovice nechává zhotovit sochu Jana Antonína Bati. Ta právě vzniká v ateliéru sochaře Radima Hankeho, který je rovněž autorem pomníku bratrů Baťových ve Zlíně. Nová socha bude stát v parku před společenským domem v Otrokovicích naproti podobizně jeho bratra Tomáše.

Jan Antonín Baťa se velkou měrou zasloužil o rozvoj Otrokovic. Ze zemědělské obce udělal průmyslové moderní město. Proto se jeho vedení rozhodlo vzdát hold jeho památce a nechalo vyhotovit sochu, která bude umístěna v blízkostí podobizny jeho bratra, která v parku stojí už od poloviny 90. let.

Dílo vzniká v sochařském ateliéru Radima Hankeho. Se ztvárněním rodiny Baťů už zkušenosti má, i proto si jej otrokovická radnice vybrala. Hanke je totiž autorem pomníku bratrů Baťových ve Zlíně. Model, na kterém momentálně pracuje, je v poloviční velikosti, kterou bude následně zvětšovat. Inspiraci čerpal z historických fotografií.


Nová socha bude stát na betonovém podstavci o rozměrech šest krát tři metry a vedle ní bude umístěný menší kvádr s informacemi. Průchozí bude ze všech stran a kolem pomníku by měly vzniknout lavičky. Slavnostní odhalení bronzové sochy plánuje město k výročí narození Jana Antonína Bati příští rok v dubnu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x