Sportovní agentura zastavila řízení o dotaci na rekonstrukci hokejového stadionu ve Zlíně. Město se chce bránit soudní cestou

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně. Foto: PSG Berani Zlín
ZLÍN – Národní sportovní agentura (NSA) zastavila řízení o dotaci na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Město žádalo o dotaci ve výši 300 milionů korun. Zlínská radnice s pozastavením řízení nesouhlasí a bude se pravděpodobně bránit soudní cestou.

Řízení se zastavuje. Takovou nemilou zprávu obdrželo město Zlín od Národní sportovní agentury, ke které byla podána žádost o finanční dotaci ve výši až 300 milionů korun na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky.

Rozhodnutí nás velmi nemile překvapilo. Obzvláště za situace, kdy nás celou dobu nikdo z NSA nekontaktoval, a žádný problém, který bychom měli odstranit, s námi nekonzultoval. Přitom u ostatních dotací je takový postup zcela běžný,“ uvedl primátor města Jiří Korec.

Podle zlínského primátora město v žádosti o finanční dotaci žádnou podmínku neporušilo. Na pozemky u sportovní haly, které jsou podle Národní sportovní agentury problematické, má stavební povolení a na jejich úpravu navíc ani žádné dotační finance nepožadovalo .„Nesouhlasíme se stanoviskem NSA a patrně nám nezbyde než se bránit soudní cestou,“ dodal Jiří Korec.

Korec již dříve uvedl, že získání dotace z agentury je pro financování rekonstrukce stadionu zásadní. Zastupitelé Zlína loni v únoru schválili převod zimního stadionu, který vlastnil spolek HC Berani Zlín, do majetku města. Záměr rekonstrukce stadionu a jeho bezúplatný převod na město schválili zastupitelé již předtím.

Národní sportovní agentura se zatím nemůže k dotačnímu řízení konkrétně vyjadřovat, protože stále probíhá. „Dokud není uzavřeno, tak je dle zákona neveřejné,“ uvedl pro ČTK mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Z osmi podaných žádostí postoupily do finální etapy dotačního hodnocení pouze dvě, a to žádosti z Brna a Jihlavy. „U ostatních žadatelů ještě běží lhůta na dodání podkladů, popřípadě některé žádosti již byly zamítnuty pro nesplnění podmínek dotační výzvy,“ řekl Jakub Večerka.

Město Zlín není jediné, které žehrá na rozhodnutí Národní sportovní agentury. Nespokojeno je například také město Liberec, kterému je vyčítáno, že žádost nebyla podána datovou schránkou. Vedení města však trvá na tom, že žádost podalo řádně a včas. Je proto pravděpodobné, že Liberec bude zvažovat podobný postup jako Zlín. Ačkoliv Národní sportovní agentura nepřipouští odvolání, je zde možnost podání správní žaloby.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x