Strážníci zachraňovali ženu, která si podřezala žíly

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Zlínští strážníci pomohli zachránit život ženě, která si podřezala žíly. Serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníky přivolal na pomoc vystrašený muž s tím, že si jeho přítelkyně podřezala žíly a velmi krvácí a prosí strážníky o okamžitou pomoc. Operační důstojník na místo vyslal motorizovanou hlídku a volajícího po telefonu instruoval, jak má ženě poskytnout první pomoc. Současně byla také vyrozuměna zdravotnická záchranná služba.

Hlídka z místního okrsku dorazila na místo během tří minut od přijetí výzvy. „Po vstupu do bytu spatřila ležící ženu, vedle níž klečel oznamovatel a snažil se improvizovanými prostředky zastavit krvácení z levého zápěstí. Strážníci zjistili, že se jedná o řezné rány, k jejichž ošetření a zastavení krvácení použili zdravotnický materiál, kterým disponují všechny motorizované hlídky Městské policie Zlín. Následně si ji převzali k dalšímu ošetření profesionální záchranáři,“ konstatoval Janík.

Protože bylo zjištěno, že se nejednalo o nešťastnou náhodu, ale 32letá žena sama potvrdila pokus o sebevraždu, převzali si další šetření události kolegové z republikové policie.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x