Svatý Martin na bílém koni vyrazí do ulic Zlína za doprovodu malých Martínků

Foto: Živý Zlín
ZLÍN – Svatý Martin na bílém koni přijede v pátek 11. listopadu také do krajského města, kde ho bude doprovázet celá družina malých Martínků. Organizátorem akce je Základní umělecká škola Zlín s podporou Živého Zlína.

Tradiční průvod Martínků bude mít tři zastávky. Začátek je naplánován na 15:30 hodin, kdy se bude vycházet od zámku Zlín.

O konkurz na svatého Martina, který průvod vede, je vždy velký zájem. Tento rok usedne na koně desetiletý žák literárně-dramatického oboru,“ popisuje ředitelka Základní umělecké školy Zlín Martina Hniličková a dodala, že za jezdcem půjde průvod Martínků, žáků ZUŠ, který je v této dětské podobě zcela ojedinělý.


Vzhledem k tomu, že letos jde již o dvacátý ročník, zažili organizátoři za dobu konání akce celou řadu zajímavých momentů.

Důležité je sehnat koně, který se nebojí provozu ve městě. Roky jsme tak jezdili na hodném hnědákovi, protože bílých koní je nedostatek,“ přibližuje Hniličková. „Vždy se trochu obáváme, zda klisna něco nevyvede. Má problém s nastoupením do vozíku a jednou jsme program málem nestihli, protože se jí nechtělo, a to ani za pamlsek,“ vzpomíná s úsměvem se organizátorka.


Od zámku se průvod vydá přes sad Svobody na náměstí Míru a následně ke Klubu 204. Na každém stanovišti se po fanfárách Martin pozdraví s diváky a bude následovat krátké vystoupení žáků tanečního, hudebního a literárně-dramatického oboru. U zlínské radnice pak průvod Martínků uvítá primátor Jiří Korec.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x