Symbol Zlína se oblékne do nového kabátu

Baťův mrakodrap ve Zlíně čeká druhá etapa revitalizace. Foto: Zlínský kraj
ZLÍN – Baťův mrakodrap ve Zlíně čeká druhá etapa revitalizace. Začít by měla ještě letos v létě a její náklady přesáhnou 23 milionů korun.

Realizaci druhé etapy revitalizace Baťova mrakodrapu, který je nejen památkově chráněným objektem a vyhledávaným cílem turistů, ale i sídlem krajského a finančního úřadu, schválila krajská rada. Týkat se má mimo jiné opravy fasády budovy či izolace a oplechování střechy. Se stavebními pracemi by se mělo začít ještě letos v létě a ukončeny by měly být do konce příštího roku.

Počítáme s revitalizací poruch fasády, konkrétně s obnovou břízolitových omítek a cihelných pásků, dále s opravou hydroizolace a oplechováním střechy, opravou stožárů i pojízdné lávky na mytí oken. Doplněny budou rovněž okenní folie na okna jižní a západní strany budovy,“ informoval hejtman Radim Holiš.

Druhá etapa naváže na etapu první, která skončila v roce 2019 a během níž byla zrekonstruována rozvodna nízkého napětí, opraven páternoster, vyměněny rychlovýtahy, provedeny stavební úpravy vstupu do budovy ve 2. etáži, obnoveny teracové podlahy ve 3. etáži a zmodernizovány expozice ve 2., 8. a 16. etáži.

Budovu Baťova mrakodrapu nechal v letech 1936 až 1938 podle projektu Vladimíra Karfíka postavit Jan Antonín Baťa jako nové sídlo ředitelství firmy Baťa. V letech 2003 až 2004 prošla budova rozsáhlou a nákladnou rekonstrukcí. Budova je jednou z vrcholných staveb předválečné funkcionalistické architektury, a je proto vedena na seznamu kulturních památek České republiky.

Sponzorem článku je firma Okenní fólie Benda, která nabízí:

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x