Tomáš Baťa a Emil Zátopek se do Zlína vrátí jako Igráčci

Emil Zátopek a Tomáš Baťa. Foto: Inspirace Zlín z.s.
ZLÍN – Zlínský zámek se už za pár dní vrátí do sedmdesátých let minulého století. A to díky nové výstavě legendárních Igráčků, mezi kterými nebudou chybět ani originální figurky zlínských velikánů.

Legendární česká plastová hračka doprovází generace dětí už od roku 1976. Rodiče si tak při pohledu na exponáty ze 70. a 80. let minulého století s jistou dávkou nostalgie rádi zavzpomínají na dětství a děti pro změnu potěší současná podoba hračky, které výrobce vtiskl podobu odpovídající 21. století. Lákadlem budou také čtyři originální figurky zlínských osobností vytvořené modelářem a historikem Miroslavem Svobodou.

Výstava Fenomén Igráček se po letech vrací do Zlína v nové vylepšené podobě. Návštěvníci se mohou těšit na výtvarně zpracované figurky Emila Zátopka, Tomáše a Jana Antonína Bati a nebude chybět ani místní bájný rytíř Miloš. Milovníci Igráčka mohou posoudit, jak velkou proměnou hračka od 70. let minulého století do dnešních dní prošla,” uvedla kurátorka výstavy Věra Stojarová s tím, že organizátoři pro děti připravili také herní koutek a Igráčkovu dílničku.


Herna bude rozšířena o další lákavou novinku. A sice o možnost zazávodit si na zmodernizované české autodráze ITES, na které se prohání ve svém závodním SuperKartu sám Igráček.

Výstava, která vznikla za spolupráce Inspirace Zlín, Technického muzea v Brně a firmy EFKO-karton, bude v prostorách zlínského zámku k vidění od 1. do 28. října.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->