Tři ševcovské chuťovky. Zlín – České Budějovice 3:0

Foto: Fastav Zlín
ZLÍN - Tak pěkný výsledek z domácího hřiště si fandové Zlína už dlouho nepamatují. Naposledy vyhrál Zlín na svém stadionu 3:0 v 7. kole ročníku 2018-2019 nad Příbrami. Což je dva a půl roku.

Jihočechům to poslední dobou moc nejde, ani ve Zlíně nepůsobili od začátku nijak úchvatně. Domácí měli převahu a korunovali ji originálně. Po faulu na Jawa ve 28. minutě tak dlouho naznačoval z trestného kopu centr Potočný, až bylo jasné, že vystřelí. Taky že ano, zeď děravá, brankář Drobný reagoval pomalu a míč krásně zapadl k levé tyči.

Druhý poločas začali hosté pěkně zhurta, zlobili domácí zadáky. V 55. minutě pláchl zleva Mršič a Dostál se musel ukázat ve své nejlepší formě, aby míč zkrotil.

V 63. minutě už bylo hodně veselo ve žlutém provedení. Jawo našel dlouhou přihrávkou Dramého a muž, o němž se ve zlínské fotbalové veřejnosti vědělo že má výbornou levačku, dokázal, že umí i pravou. Na prudkou přízemní ránu Drobný znovu nedosáhl.

Pojistku pak přidali domácí v 78. minutě po nacvičeném signálu, Fantiš prodloužil roh a Simerský zblízka dopsal odpustek kamarádům za zahozenou penaltu proti Bohemians 1905.

Pak ještě hlavička a tyč exzlínského Diopa v dresu Jihočechů a hotovo.

Fastav Zlín – Dynamo České Budějovice 3:0.

Škoda, že pro „páník boys“ následuje třítýdenní soutěžní pauza.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x