Tříkrálová sbírka na Zlínsku opět překonala rekord. Kasičky ukrývaly 3.204.453 korun!

Foto: Charita Zlín
ZLÍNSKO – Letošní Kašparové, Melicharové a Baltazarové se v rámci Tříkrálové sbírky na Zlínsku opravdu činili. Podařilo se jim vybrat rekordní částku, která čítá rovných 3.204.453 korun! Oproti loňském roku, kdy koledníci do kasiček vybrali 3.002.802 korun, se tak výtěžek zvýšil o více než 200 tisíc korun.

Tříkrálová sbírka 2024 ve znamení mnoha „NEJ“

Tříkrálová sbírka na Zlínsku, která se v krajském městě a okolních obcích koná nepřetržitě od roku 2000, letos překonala hned několik rekordů. NEJvíce zapečetěných kasiček. NEJvyšší počet darovaných platidel. Sbírka NEJdelší – to kdyby se za sebe seřadily všechny papírové bankovky. NEJlehčí – hmotnost všech mincí (bez sbírky v době pandemie). Asi také NEJdeštivější. S NEJvyšším celkovým výnosem,“ informovala Charita Zlín na svém webu.

Výtěžek, který koledníci Tříkrálové sbírky vybrali ve všech 44 obcích a 4 městech Zlínska, letos poputuje na pomoc osobám v nepříznivé životní situaci primárně na Zlínsku, na projekt Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice, dále na podporu projektu Letní pobyt pro děti a mládež s diagnózou SMA a dystrofiemi a rovněž na projekt Internát pro nejchudší romské chlapce Stara Zagora, Bulharsko.

Tříkrálové příběhy

Třem králům letošní koledování značně znepříjemňovalo deštivé počasí, které o prvním lednovém víkendu panovalo prakticky po celé České republice, o to více je ale mohla hřát radost, kterou rozdávaly v jednotlivých domácnostech.

Majitelka domu nás poprosila, abychom rozesmáli její 100letou maminku, o kterou právě pečuje – svěřila se, že jí umývá vlasy. A také, že se její máma už moc nesměje. A tak ji přesune k oknu a ta určitě bude mít radost… Paní nám asi 5 minut mávala a snažila se vstát. Byla v tom pro naše děti síla setkání s realitou života, ona je o krok blíže k velké radosti a my jsme o krok blíže viděli lásku dcery, která se stará o svoji mámu a dělá maximum, aby ji potěšila, rozesmála. Tomu jsme mohli být nápomocni,“ vzpomíná na jednu z návštěv koledník Tomáš ze Zlína.

Náš nejsilnější zážitek je 102letá babička, která zpívá s námi a říká, že nemohla dospat, jak moc se těšila na naši návštěvu,“ přidává vzpomínku pastorační asistentka Noela.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x