Trolejbusovou dopravu ochromil výpadek proudu

MHD se od pondělí vrátí k běžnému provozu. Foto: DSZO
ZLÍN A OTROKOVICE – V úterý 11. května kolem poledne se ve Zlíně zastavily některé trolejbusy. Důvodem neobvykle dlouhého výpadku proudu byl pád stromu a poškození kabelů vysokého napětí.

K poměrně rozsáhlému výpadku elektrického napájení trolejového vedení ve Zlíně došlo v úterý 11. května v čase od 11:55 do 12:37 hodin. Výpadkem byly zasaženy úseky od Čepkova na Jižní Svahy a úsek mezi Poliklinikou a Malenovicemi. Trolejbusy bez dieselagregátu a bez bateriového pohonu zůstaly stát. Největší zaznamenané zpoždění narostlo až na 37 minut.

Dopravní obslužnost mezi Zlínem a Otrokovicemi jsme se snažili zajistit posilovými náhradními autobusy a trolejbusy s dieselagregátem. Také na linku 8 na Jižní Svahy jsme vypravili posilový autobus,“ sdělil vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Jan Tesař.

Po obnově dodávky elektrické energie se trolejbusy postupně vracely do svých časových poloh podle jízdních řádů. Dispečeři však museli část spojů zkrátit a manipulačně otočit přes Malenovice-Centro nebo kolem kostela v centru Zlína, aby spoje dohnaly vzniklá zpoždění.

Výpadek proudu byl způsoben dodavatelem elektrické energie. Podle našich informací byl jeho příčinou pád stromu a poškození kabelů vysokého napětí,“ upřesnil Jan Tesař.

Za komplikace během cestování v MHD v době přerušené dodávky elektřiny se DSZO cestujícím omlouvá.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x