Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně má nové juniorské absolventy

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně má nové juniorské absolventy. Foto: utb.cz
ZLÍN - Studium na vysoké škole se vším všudy - včetně slavnostních promocí - to čekalo na malé studenty Junior univerzity®, kterou letos už po deváté pořádal Ústav školní pedagogiky Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně ve třetím prázdninovém týdnu. V letošním roce program probíhal v pěti skupinkách dětí ve věku od 3,5 do 16 let a odpromovalo bezmála 50 mladých absolventů.

Program byl zahájen slavnostní imatrikulací mladých studentů a pokračoval týdenním bohatým doprovodným programem, při němž se děti pobavily a zároveň se dozvěděly mnoho nového. Junior univerzita® se díky velkému zájmu dětí i rodičů každoročně rozrůstá, letos se jí zůčastnilo 47 dětí.

Součástí Junior univerzity® 2021 byla např. angličtina hrou, dobrodružné čtení, chemické pokusy v laboratoři, nahlédnutí do práce kriminalistů, nebo tajný projekt, jehož výsledkem bylo narozeninové přání pro pana děkana. Nechyběly ani výlety do ZOO Lešná a Kovo ZOO nebo opékání špekáčků. Prázdninový týdenní maraton byl v pátek zakončen slavnostní promocí absolventů, která je již tradičně zážitkem nejen pro malé vysokoškoláky, ale i jejich rodiče, prarodiče a kamarády – tentokrát ve zcela nových talárech a za dodržení přísných hygienických opatření.

Také v tomto roce si studenti zlínské Junior univerzity vybrali významnou osobnost a udělili jí titul Doctor Junior honoris Causa. Tento čestný doktorát letos získal pan profesor Peter Gavora, který dlouhodobě působí na Ústavu školní pedagogiky. V minulých letech se tímto titulem mohli pyšnit také profesorka Eva Jiřičná, herec Josef Alois Náhlovský, bývalý rektor zlínské univerzity Petr Sáha, předseda Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura i bývalá děkanka FHS UTB ve Zlíně Anežka Lengálová. Pan Čestmír Vančura se letos stal i čestným hostem Junior univerzity.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x