V chatové oblasti u Luhačovické přehrady řádil zloděj. Vloupal se nejméně do pěti objektů

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Luhačovičtí policisté se od úterní noci zabývají vykradením několika chat, ke kterému došlo v chatové oblasti u Luhačovické přehrady. Policie proto majitelům rekreačních objektů radí, aby si své chaty lépe zabezpečili a v průběhu zimy je chodili kontrolovat.

Majitel jedné z chat zavolal na linku tísňového volání policie v pondělí 2. ledna po dvaadvacáté hodině s tím, že se mu pravděpodobně někdo vloupal do rekreačního objektu. Policisté z Luhačovic včetně policejního psovoda proto okamžitě vyrazili na místo.

Za pomoci kriminalistického technika, který ohledal místo činu, zjistili, že se zloděj pokusil vloupat minimálně do pěti chat. Vypáčil u nich vstupní dveře a pravděpodobně vnikl dovnitř,“ přiblížila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vzhledem k noční době policisté místo vloupání do rána střežili. Následně budou za pomoci majitelů jednotlivých objektů vyčíslovat škodu.

Za krádež, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody hrozí pachateli nebo pachatelům několikaletý trest odnětí svobody, podle výše způsobené škody,“ uzavřela policejní mluvčí.

--> --> --> --> -->