V Holešově zahájí advent rozsvícením vánočního stromu

Foto: MěÚ Holešov
HOLEŠOV - Zahájení adventu v Holešově se uskuteční v sobotu 28. listopadu - tradičně v sobotu před první adventní nedělí - a nabídne několik událostí, jež i v dnešní nelehké době připomenou tuto významnou událost a údobí. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Hana Helsnerová.

Už od dopoledních hodin je ve volně přístupných prostorech nádvoří zámku ke zhlédnutí výstava Betlémy za sklem, tato výstava bude přístupná až do 3. ledna a nebude zpoplatněna.

V 16.00 hodin se pak uskuteční ve farním kostele adventní koncert Holešovského komorního orchestru, který bude přenášen on-line prostřednictvím naší kamery (https://zlin.cz/webkamery/webova-kamera-v-kostele-nanebevzeti-panny-marie-v-holesove/)

Od 17.15 hodin požehná na náměstí Dr. E. Beneše holešovský děkan a farář adventní věnce, které mohou zájemci položit na k tomu připravené lavice u kašny. Se starostou města potom zapálí první adventní svíci. V 17.30 hodin se tradičně rozsvítí městský vánoční strom, kašna na náměstí a adventní výzdoba města. Vánoční strom má novou výzdobu podobně jako masné krámy a nám. sv. Anny.

„V rámci proticovidových opatření doporučujeme obyvatelům města a našeho regionu, aby v tento okamžik rozsvítili svíčky nebo adventní výzdobu ve svých oknech a nescházeli se ve větším počtu na náměstí,“ požádal veřejnost starosta města Seifert. Trochu této předvánoční atmosféry se pak město pokusí občanům a zájemcům přinést v reportáži nově vzniklé holešovské televize, kterou lze očekávat v následujícím týdnu.

Od pondělí se začnou ve farním kostele konat ranní mše sv. – roráty – ale s omezením počtu přítomných věřících, daným nařízením vlády (v současnosti 20 osob).

Tradiční vánoční trhy se na náměstí Dr. E. Beneše uskuteční, jakmile to epidemiologická situace dovolí, pokud možno v sobotu 5. prosince, případně 12. nebo 19. prosince. Prvotně avizované vánoční trhy 28. listopadu tedy nebudou.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x