Požár zničil podkrovní pokoj v Hostišové, obyvatelé domu skončili v nemocnici

V Hostišové na Zlínsku hořel rodinný dům, jeho obyvatelé skončili v nemocnici. Foto: HZS Zlínského kraje
ZLÍNSKO - Pár minut před pátečním polednem přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru v rodinném domě v obci Hostišová na Zlínsku. Ihned operační důstojník na místo vyslal hasiče ze stanic Otrokovice a Zlín, jednotku statutárního města Zlína a místní dobrovolné hasiče.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že k požáru došlo v podkrovní místnosti jednopatrového domu. Před příjezdem hasičů obyvatel domu požár uhasil pomocí zahradní hadice. Během krátké chvíle byl objekt plný kouře, kterého se nadýchal nejen muž snažící se požár uhasit, ale i jeho žena. Proto si velitel zásahu na místo povolal posádku zdravotnické záchranné služby, která obyvatele domu ošetřila a následně převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

S pomocí přetlakové ventilace hasiči dům odvětrali. Rozebrali tepelnou izolaci domu a dohasili jedním vysokotlakým proudem vody skrytá ohniska. Na závěr objekt zkontrolovali termokamerou. Na místě na dohlídku do odpoledních hodin zůstala místní jednotka hasičů.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetří příčinu vzniku požáru. Výše škody zatím nebyla vyčíslena.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x