Zájem o svatby v Hulíně stále roste. Snoubencům nejvíce učaroval areál pivovaru v Záhlinicích

Foto: Kateřina Nosková
HULÍN – V Hulíně rok od roku roste zájem zamilovaných o svatby. V malebném městečku na Kroměřížsku si v loňském roce řeklo své „ano“ celkem 25 párů, což je nejvíce za deset let. V roce 2021 zaznamenala místní matrika 21 svateb, v letech 2020 a 2019 jich bylo vždy 18.

Stoupající zájem o svatby registrujeme poslední čtyři roky. Když k tomu připočteme obřady vítání občánků, máme za sebou v minulém roce celkem 32 obřadních dní, respektive sobot,“ prozradila vedoucí Odboru vnitřních věcí a matrikářka Městského úřadu v Hulíně Vladimíra Obdržálková.

Narůstající zájem o svatby je trendem, který nás rozhodně těší. Věřím, že bude letos a také v následujících letech pokračovat,“ prohlásil starosta Hulína Jaromír Žůrek.

Během uplynulého roku měli snoubenci nejčastěji zájem vyslovit své „ano“ v areálu pivovaru v Záhlinicích. Ty dvojice, které požadovaly pro obřad vnitřní prostory, upřednostnily obřadní síň hulínské radnice.

Naopak o uspořádání svatby na neobvyklých nebo méně obvyklých místech v loňském roce zájem nebyl. „Trochu nás mrzí, že snoubeni ještě zcela neobjevili kouzlo takzvaného Růžového parčíku nebo zahrady u knihovny, ale třeba se časem dočkáme,“ konstatovala Vladimíra Obdržálková.

Dosavadní zájem naznačuje, že i letošní rok by mohl být na počet svateb bohatý. První termíny si snoubenci rezervovali už loni v létě, další průběžně přibývají. Nejčastěji si budoucí manželé přejí uskutečnit obřad v záhlinickém pivovaru.

Pro uspořádání svatby je potřeba splnit řadu náležitostí. „Apeluji na snoubence, aby vždy nejprve volali příslušnou matriku, v jejímž obvodu chtějí obřad mít. Pokud totiž snoubenci za mnou přijdou s tím, že už mají zamluvenou restauraci, cukroví, dokonce natištěná oznámení, a já mám plný diář v jejich vysněném termínu, věřte, že musím někdy hodně čarovat, abych je nezklamala,“ přiznala Vladimíra Obdržálková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x