V Hulíně začíná největší investiční akce za posledních 20 let

Stávající Sokolovna v Hulíně. Foto: Město Hulín
HULÍN – V Hulíně začíná dlouho očekávaná rekonstrukce Sokolovny, která je největší investiční akcí ve městě za poslední dvě desetiletí. Po dokončení stavebních prací, které spolykají přes 140 milionů a potrvají rok a půl, se ze Sokolovny stane moderní multifunkční společenské centrum.

Veškerou potřebnou dokumentaci a povolení máme k dispozici, financování je zajištěné. Nezbývá než si přát, aby realizace stavby proběhla bez komplikací a aby se celá rekonstrukce vydařila,“ prohlásil starosta Hulína Jaromír Žůrek.

Rekonstrukce Sokolovny je největší investicí města za poslední dvě desetiletí, vyjde přibližně na 143 milionů korun. V letošním roce se prostaví 80 milionů korun a v roce 2024 dalších 63 milionů korun. Na pokrytí nákladů chce radnice využít i dotace.

Díky kompletní rekonstrukci se ze Sokolovny stane moderní multifunkční centrum s malým a velkým sálem, univerzální zasedací či školicí místností, kavárnou a zcela novým sociálním a technickým zázemím.

Součástí projektu jsou i technologie šetrné k životnímu prostředí jako jsou rekuperace vzduchu, fotovoltaická elektrárna o výkonu 18,81 kWp pro výrobu elektrické energie a s možnosti dodávání přebytku elektrické energie do sítě, nebo tepelné čerpadlo pro ekologické vytápění budovy,“ upřesnil tiskový mluvčí Hulína Zdeněk Dvořák.

V blízkosti Sokolovny se bude nacházet parkoviště pro přibližně 50 automobilů. „Po rekonstrukci se Sokolovna stane významným centrem společenského dění ve městě a poskytne také zázemí pro řadu spolků a jejich akce, které budou pořádat,“ uzavřel Jaromír Žůrek.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x