V krajských nemocnicích volilo 36 pacientů, k jednomu z nich musela speciální komise

KNTB – speciální volební komise (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
ZLÍNSKÝ KRAJ - V ochranných oblecích, s respirátory, štíty, rukavicemi a také se zvláštními přenosnými volebními schránkami vstupovala dnes dopoledne speciální volební komise na jeden z nemocničních pokojů Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

„Přísná hygienická opatření byla nezbytná, protože komise složená ze zapisovatele jmenovaného Krajským úřadem Zlínského kraje a dvou vojáků Armády České republiky mířila za sedmapadesátiletým mužem ze Zlína, který v nemocnici leží s podezřením na onemocnění koronavirem,“ přiblížil Havrlant. Také tento muž chtěl ale využít svého práva hlasovat v letošních krajských a senátních volbách a v místním referendu. Zájem volit z nemocničního lůžka projevilo tentokrát 36 pacientů hospitalizovaných v krajských nemocnicích, pouze v tomto jediném případě však šlo o voliče, ke kterému bylo nutné pozvat speciální volební komisi.

Ačkoliv k dalším pacientům-voličům už vyrážejí běžné okrskové volební komise, i v těchto případech hlasování doprovázejí hygienická opatření v souvislosti se současnou epidemiologickou situací. „Na přítomnost členů komise se nevztahují omezení návštěv platná v nemocnicích, neboť se jedná o výkon státní správy za účelem realizace aktivního volebního práva. Volič si před hlasováním nasadí roušku a vydezinfikuje ruce, pokud má, použije vlastní psací potřeby, případně mu je poskytne komise,“ popsala postup Lenka Juráková z Oddělení řízení kvality Krajské nemocnice T. Bati, která měla ve zlínské nemocnici organizační zajištění aktuálních voleb na starosti.

Z dalších pětatřiceti pacientů, kteří chtěli volit i přes hospitalizaci na některém z nemocničních oddělení, se jich nejvíce přihlásilo v Uherskohradišťské nemocnici. „Tam šlo celkem o šestadvacet voličů, ve zlínské nemocnici pak projevilo přání hlasovat dalších sedm voličů a ve Vsetínské nemocnici dva voliči. V Kroměřížské nemocnici se s přáním volit z lůžka nenahlásil žádný hospitalizovaný pacient,“ sdělil Havrlant.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x