V Otrokovicích začala výstavba pumptracku. První jezdci ho otestují ještě o prázdninách

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Budování nové Freetime zóny v Otrokovicích vstoupilo do své druhé etapy. Nyní je na řadě výstavba pumptrackové dráhy, která by se měla prvním jezdcům otevřít ještě letos o prázdninách.

Volnočasový areál v blízkosti dětského dopravního hřiště začalo město budovat v roce 2020. Jako první přišla na řadu výstavba skateparku, který byl slavnostně otevřen loni v srpnu. Moderní betonové hřiště s velkým bazénem za 6,7 milionů korun se aktuálně řadí mezi špičky v republice.

Nyní přichází na řadu výstavba další části areálu, kterým je pumptracková dráha. Její délka bude dosahovat 283 metrů.

Jedná se o stavbu sportovní asfaltové dráhy neboli povrchové sportovní překážky ve volném prostoru, která bude určena ke sportovnímu vyžití nejenom sportovcům, ale i široké veřejnosti,“ přiblížil vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.

Pumptrack je unikátní typ dráhy, který místo šlapání využívá „pumpování“ jako hnací sílu. Taková dráha je ideální pro nácvik rovnováhy a získání dalších dovedností na kole, koloběžce nebo bruslích.

Stavební firma již upravila terén a vymodelovala samotnou dráhu. V následujících týdnech, po technologické přestávce, dojde k pokládce finální asfaltové vrstvy a úpravám okolí, takže předpokládáme, že již na začátku srpna by dráha měla být hotová,“ doplnil Štábl.

Náklady na tuto investici, která byla vyčíslena na 4,3 milionu korun, hradí město ze svého rozpočtu. Na příští rok radnice připravuje další etapu freetime zóny, která bude zahrnovat parkourové hřiště a slackline zónu.

Věřím, že si toto nadčasové hřiště užijí sportovci každého věku a že při sportu budou všichni dbát především na bezpečnost. Také doufám, že všichni návštěvníci budou hřiště udržovat v čistotě a pořádku,“ vyslovila přání starostka města Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x