V Prakšicích v noci hořel rodinný dům. Škoda je vyčíslena na půl milionu korun

Foto: HZS ZK
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý v noci v Prakšicích na Uherskohradišťsku u požáru rodinného domu. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Požár byl nahlášen v úterý sedm minut po jedenácté hodině večerní. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár v podkroví třípodlažní budovy. „Rodina se dvěma dětmi byla v bezpečí mimo objekt,“ informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči dům odpojili od elektrické energie a zahájili hasební práce. Před půlnocí byl požár lokalizován. Hasiči postupně rozebrali část střešního pláště a dohašovali skrytá ohniska. K odvětrání silně zakouřeného podkroví použili přetlakovou ventilaci,“ upřesnila Javoříková.

Likvidace požáru byla vyhlášena pár minut před jednou hodinou noční. Pak se hasiči začali postupně vracet zpět na základny.

Na požářiště se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že k požáru došlo v podkrovní prádelně. „Příčina vzniku požáru je nadále v šetření. Vyšetřovatel bude v ohledání místa požáru pokračovat dnes za denního světla,“ sdělila mluvčí hasičů.

Hasiči škodu vyčíslili na minimálně půl milionu korun. „Rychlým zásahem byl uchráněn majetek v hodnotě minimálně 2,5 milionů korun,“ dodala Lucie Javoříková.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->