Valašské Klobouky dají respirátory víc než tisícovce seniorů

Foto: MěÚ Valašské Klobouky
VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Více než tisícovka seniorů nad 65 let ve Valašských Kloboukách dostane do poštovních schránek respirátory. Město je pořídilo jako pomoc starším občanům, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lenka Zvonková.

Respirátor musejí lidé nosit na frekventovaných místech s ohledem na pandemii koronaviru. „Na jejich distribuci se budou podílet dobrovolníci z řad zaměstnanců městského úřadu. Nezbytnou zásobu respirátorů už také město poskytlo lidem v hmotné nouzi,“ řekla Zvonková.

V minulosti byly potřeba roušky, nyní respirátory. „Vidíme, že období přísných protiepidemických opatření zatím nekončí a že také na jaře bude nutné, aby se lidé na frekventovaných veřejných místech chránili respirátory. Rozumíme také tomu, že dlouhodobá povinnost nakupovat si respirátory může být pro starší spoluobčany finanční zátěží. Naše seniory proto podpoříme a poskytneme jim tři respirátory typu FFP2,“ uvedla starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková.

Město má podle ní v rozpočtu každoročně připravené finanční prostředky na akce, které pro seniory pořádá. „Bohužel kvůli protiepidemickým opatřením se například jarní besídka neuskuteční, a proto jsme se rozhodli část těchto prostředků využít právě na ochranu zdraví našich starších spoluobčanů,“ vysvětlila starostka. V uplynulých dnech se uskutečnila také distribuce sad deseti respirátorů pro bezmála 90 občanů v hmotné nouzi a klientů sociálního odboru.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x