Nejvytíženější silnice v kraji
Po silnici I/49 ve Zlíně projede každý den v průměru téměř 34 tisíc vozidel a jedná se tak o nejvytíženější silnici I. třídy ve Zlínském kraji.
„Nutnost výměny krytu vozovky v tomto úseku ukázala loňská podrobná diagnostika, kdy byly odhaleny defekty ve vozovce,“ informovala mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.
Zdržení a dopravní komplikace
Rekonstrukce se týká dvou různě dlouhých úseků v obou směrech mezi odbočkou do Prštného po ulici Pod Šternberkem. Začne se v sobotu 28. června.
„Termín opravy záměrně volíme v období letních prázdnin, kdy je intenzita provozu nižší. Bohužel i v tomto případě, jako u všech oprav na silnici I/49 ve Zlíně, je nutné počítat se zdržením a dopravními komplikacemi. Pracovat budeme vždy v obou směrech a vždy zůstane obousměrně zachován průjezd jedním jízdním pruhem,“ informovala mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.
Hotovo bude nejpozději 15. srpna
Oprava silnice I/49 bude rozdělena do čtyř etap, v rámci nichž budou silničáři postupovat v různých pracovních úsecích. První dvě etapy potrvají do 15. července.
„Termíny dalších etap budeme průběžně upřesňovat v závislosti na průběhu prací a na počasí,“ dodala mluvčí ŘSD s tím, že hotovo by mělo být nejpozději do 15. srpna.
Stavební práce vyjdou na 29 milionů korun. Podrobné informace o jednotlivých etapách najdete na webu ŘSD.
Co dalšího se děje v dopravě ve Zlínském kraji?