Večerková obhájila post starostky Otrokovic. Po boku bude mít dva místostarosty

Otrokovickou starostkou bude i nadále Hana Večerková. Foto: facebook města Otrokovice
OTROKOVICE - Další čtyři roky bude stát v čele Otrokovic starostka Hana Večerková. O tom, že bude ve funkci pokračovat, se rozhodlo na čtvrtečním ustavujícím zastupitelstvu, které se uskutečnilo tradičně ve velkém sále Otrokovické BESEDY. Hana Večerková obhájila post starostky se ziskem 17 hlasů z celkových 23.

„Ještě jednou děkuji především voličům, kteří nás podpořili a výrazným způsobem posílili naše postavení v zastupitelstvu. Stejně tak děkuji dnes za důvěru zastupitelům a věřím, že společnými silami povedeme město cestou rozvoje tak, aby bylo přívětivé pro všechny občany. Jsem přesvědčená, že naše spolupráce bude konstruktivní a přínosná,“ vidí budoucí směřování zastupitelstva starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Na pozici uvolněného místostarosty byl zvolen s počtem sedmnácti získaných hlasů Petr Ťopek, který byl předchozí čtyři roky na tomto postu neuvolněný. Stejným počtem hlasů byl zvolen i Ondřej Wilczynski a zůstává dál neuvolněným místostarostou.

V novém složení bude pracovat sedmičlenná Rada města Otrokovice, ve které se ke starostce a místostarostům připojí Martina Fabriková, Oldřich Mlčák, Miroslav Schmidt a Michal Tichý. V rámci ustavující schůze byly zřízeny a ustaveny také povinné výbory zastupitelstva, a to kontrolní a finanční.

Na základě jednání o spolupráci vznikla zastupitelská koalice, do níž patří nadpoloviční většina zastupitelů. V Otrokovicích se na spolupráci dohodli zástupci ANO 2011, Občanů OE s podporou Pirátů, KDU-ČSL, OMMO – hlas občana, České strany sociálně demokratické a Občanské demokratické strany. V zastupitelstvu jim bude patřit sedmnáct křesel z třiadvaceti. 

„Jsem ráda, že se nám podařila dohodnout široká koalice, kdy jsme sestavili velmi dobrý tým jak po stránce profesní, zkušenostní i lidské. Jsem přesvědčená, že v této sestavě můžeme pro Otrokovice udělat hodně práce a posunout je tak zase o kus dál,“ konstatovala v závěru zasedání starostka Hana Večerková.  

Zdroj: web města Otrokovice

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x