Voda z příluckého pramene není vhodná k pití

Foto: MěÚ Zlin
ZLÍN - Lidé, kteří jsou zvyklí brát si vodu z příluckého pramene, by měli vědět, že aktuálně není pitná. Serveru Zlin.cz to uvedla za zlínskou radnici Irena Orságová.

Z důvodu vyčištění potrubí pramene Příluky je používání vody k pití dočasně omezeno.  V daný moment voda nevyhovuje parametrům pitné vody.

 „V důsledku stárnutí potrubí, které pochází z šedesátých let minulého století, vykazovala voda z pramene již delší dobu zvýšené hodnoty železa. Z tohoto důvodu jsme nechali pročistit cca 70 metrů potrubí tlakovou vodou, která vyplavila velké množství nahromaděných nečistot. Nyní je potřeba po určitou dobu vyčkat, až se poměry v potrubí opět stabilizují,“ vzkázala vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína Vladimíra Pavlovová.

Informace, o tom, že voda není vhodná k pití, jsou umístěny přímo v altánu u pramene. Další kontrola senzorických vlastností vody se uskuteční po týdnu a následně bude proveden i rozbor vody. Město bude veřejnost o možnosti využívat vodu k pití informovat.

Základní chemický a mikrobiologický rozbor vody je u pramene Příluky u točny MHD prováděn 4x ročně. Výsledky ve sledovaných ukazatelích vždy splňovaly požadavky na pitnou vodu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x