Volejbalisté Zlína neuspěli ani doma s Ostravou. Rivalovi podlehli 0:3

Zlínští volejbalisté podlehli Ostravě. Na snímku Jiří Varous. Foto: Fatra Zlín

„Vždy hrajeme dobře do určité části, pak bohužel kazíme. Vyházeli jsme si to sami. Je to dané mládím a nevyhraností,“ míní zlínský trenér Přemysl Obdržálek.

Jeho tým sice toužil Ostravě oplatit porážku za začátku sezony, kdy v televizním utkání podlehl jednoznačně 0:3. Odveta se však Fatře nezdařila a hosté si po zásluze odvážejí všechny tři body.

Jsme rádi, že jsme vyhráli 3:0. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, ale zvládli jsme to a teď už přejeme všem veselé Vánoce,“ prohlásil s úsměvem hostující kapitán Tomáš Jambor.

Trenér Ostravy Richard Vlkolinský byl velmi rád, že Slezané těžkou venkovní šichtu zvládli. „Byli jsme si vědomi toho, že Zlín v domácím prostředí hrává velmi dobře. Na soupeře jsme se velmi dobře připravili. Myslím si, že rozhodl zlom v polovině druhého setu, následně jsme to zopakovali v setu třetím a přidali jsme silné emoce,“ uvedl.

Zlíňané nezvládli hlavně závěry setů. „V některých fázích setu jsme byli málo důrazní,“ povzdechl si domácí kapitán Radim Šulc. „Už to začíná být v hlavách. Do konce sezony budeme rádi za každé vítězství,“ tuší Obdržálek.

Fatra na předposlední Beskydy ztrácí šest bodů, na desátou příčku zaručující play-off má už devítibodové manko.

Další zápas sehrají volejbalisté Zlína až v novém roce, 8. ledna se představí na palubovce čtvrtého Kladna.

UNIQA extraliga volejbalistů, 13. kolo –

Fatra Zlín – Ostrava 0:3 (-21, -18, -23)
Nejvíce bodů: Toman 11, Čechmánek 9, Adamec 8 – Dvořák 16, Polyński a Fořt po 12. Rozhodčí: Gall, Grabovský

Zlín: Čechmánek, Šulc, Čeketa, Varous, Adamec, Toman, liberaViceník, Vodička. Střídali: Lamri, Pavlovský, Kozak, Gálík

Ostrava: Jambor, Jarosinski, Kotas, Dvořák, Fořt, Polynski, liberoSobczak. Střídali: Vancl, Vašíček