Výlet do Pohádkového lesa vynesl téměř 100 tisíc korun

Foto: MěÚ Zlin
ZLÍN - Tradiční Pohádkový les pořádaný neziskovou organizací Středisko rané péče Educo Zlín vynesl téměř sto tisíc korun. Peníze poputují na zajištění rané péče ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to uvedla za zlínskou radnici Irena Orságová.

Výtěžek akce činil přesně 98 380 korun. „Velké poděkování patří občanům obcí Doubravy a Březůvky, představitelům pohádkových postav, kteří nás přivedli k myšlence pořádat rodinné odpoledne v pohádkovém duchu. Našim cílem při organizaci těchto akcí je nejen posílit vlastní rozpočet potřebný na poskytování služby rané péče ve Zlínském kraji, ale také podpořit integraci dětí s handicapem do společnosti. Což je při rodinném odpoledni plném her a zábavy jedinečná příležitost,“ řekla Dagmar Machová, ředitelka Střediska rané péče Educo Zlín. Pohádkového lesa se v letošním roce zúčastnilo 840 návštěvníků.

Pomoc potřebným, to je heslo zlínského Rotary klubu. Právě jeho členové se každoročně zapojují do aktivit Střediska rané péče Educo Zlín a nejinak tomu bylo i při organizaci Pohádkového lesa. „Pomáháme tam, kde je třeba. Nejen v průběhu Pohádkového lesa, ale i při jiných aktivitách, začátkem léta jsme například pomohli s organizací rodinného odpoledne s vyjížďkou na koních pro děti,“ podotkl Dalibor Kolář za zlínský Rotary klub.

Středisko rané péče Educo Zlín organizuje v průběhu kalendářního roku několik akcí, například Den otevřených dveří (leden), benefiční golfový turnaj (červen), Pohádkový les (září) i aktivity Týdne rané péče (listopad). Organizaci mohou lidé podpořit také účastí na vánočních koncertech základních uměleckých škol ve Zlínském kraji.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x