Za údajné proclení balíčku z ciziny zaplatila důvěřivá žena tři sta tisíc korun

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – O tři sta tisíc korun přišla žena ze Zlínska, které zaplatila za údajné proclení a další poplatky před obdržením balíčku z ciziny. Ten jí měl poslat muž z Turecka, se kterým se seznámila přes internet.

Čtyřicetiletou ženu z obce u Zlína oslovil koncem května na sociální síti cizí muž, se kterým si začala psát prostřednictvím komunikační aplikace whatsapp.

Muž jí sdělil, že žije v Turecku a po pár dnech se rozhodl, že jí pošle balíček k narozeninám. Postupně jí zasílal fotografie předmětů, které dával do balíčku a nakonec jí napsal, že jí jako dárek posílá navíc 50 tisíc dolarů. Žena mu poslala svou adresu,“ uvedla k případu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ženu následně kontaktovala údajně přepravní společnost s požadavkem o zaslání částky 2 tisíce euro za proclení balíčku.

Následoval požadavek o zaslání dalších 10 tisíc euro jako poplatek za věrohodnost, protože je v balíčku mnoho peněz. Žena peníze poslala, ale vzápětí si uvědomila, že se zřejmě stala obětí podvodu. Událost proto oznámila na policii,“ pokračovala Kozumplíková.

Za trestný čin podvod hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let. Případ prověřují policisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x