Začala oprava hlavní křižovatky v Uherském Hradišti

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Řidiči projíždějící Uherským Hradištěm se musí obrnit trpělivostí. Začala zde totiž oprava hlavní křižovatky silnice 1/55 s ulicemi Sokolovská a Všehrdova. Zejména v době dopravních špiček bude tedy nutné počítat s tvorbou kolon na hlavním průtahu a s časovým zdržením.

V Uherském Hradišti byla v úterý 6. dubna navzdory aprílovému počasí zahájena avizovaná oprava křižovatky silnic I/55 a II/497. Ta významně ovlivní dopravu ve městě.

Ředitelství silnic a dálnic se rozhodlo zrekonstruovat tuto křižovatku z důvodu velkého opotřebení povrchu. Dojde zde k vyfrézování a renovaci určitých vrstev asfaltu a podkladních vrstev. Zároveň bude renovován červený nástřik, který snižuje tření mezi koly a vozovkou. Při té příležitosti budou muset být na přechodnou dobu přesunuty také přechody pro chodce, takže nebudou jen objízdné, ale i obchůzdné trasy, uvedl místostarosta Jaroslav Zatloukal zodpovědný za oblast dopravy.

Akce se neobejde bez dopravního omezení. Průjezd vozidel bude redukován vždy na dva jízdní pruhy. Realizace opravy je plánována ve dvou etapách, kdy bude vždy uzavřena polovina silnice společně s napojením navazující komunikace. V první etapě bude uzavřeno napojení ulice Sokolovské a v druhé etapě napojení ulice Všehrdova. Objízdné trasy jsou v obou etapách stejné, jsou však tonážně rozděleny pro vozidla do a nad 3,5 tuny.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny bude vedena po silnicích I/55, III/05014, ul. Větrná a ul. 1. máje. Konkrétně přes místní část města Mařatice. Tuto objízdnou trasu bude využívat také autobusová doprava.

Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tuny bude vedena po silnicích I/55, III/42826, III/42824, I/55, III/49725, III/49724 a II/497. Konkrétně přes město Staré Město, obce Huštěnovice, Babice, Spytihněv, město Napajedla, obce Topolná, Bílovice a místní část města Uherské Hradiště – Jarošov. Objízdná trasa bude vzhledem k omezení jízdy ve směru do centra města Uherské Hradiště vedena po silnicích I/55, III/05013 a ul. Na Morávce, ul. Politických vězňů a ul. Hradební.

První etapa prací byla zahájena v úterý 6. dubna a potrvá do středy 14. dubna. Práce v rámci druhé etapy začnou ve čtvrtek 15. a plánované dokončení připadá na pátek 23. Následné dokončovací práce, např. nástřik vodorovného dopravního značení či doplnění protismykového povrchu, se budou realizovat v průběhu května bez nutnosti využití objízdných tras.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x