Začíná Do práce na kole 2021. Zapojí se i zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje

Začíná Do práce na kole 2021. Zapojí se i zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje. Foto: dopracenakole.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ - Na prvního máje začala celorepubliková výzva Do práce na kole. Po dobu jednoho měsíce své dopravní návyky změní také 52 úředníků Krajského úřadu. Cílem květnové výzvy není podávat sportovní výkony, ale zjistit, že pravidelný aktivní pohyb má mnoho výhod.

Prvního května odstartoval už 11. ročník výzvy Do práce na kole nebo pěšky. Cílem celostátní akce je motivovat lidi k cestování na kole, koloběžce, pěšky či poklusem. Výzvu vyslyšelo také 52 zaměstnanců Krajského úřadu Zlínského kraje. 

„Obzvlášť v době epidemie je důležité využít každou příležitost k pohybu a podpořit tak své zdraví. Výzvu Do práce na kole vnímám jako smysluplnou věc,“ řekl krajský radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast mládež a sport. 

„Jsem moc rád, že se i v letošním roce do akce zapojili zaměstnanci úřadu. Jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch a s okysličeným mozkem se lépe pracuje,“ doplnil s úsměvem Milan Štábl, ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje.

V loňském roce soutěž o počet najetých kilometrů vyhrál Jaroslav Pospíšil z Krajského úřadu Zlínského kraje, který za měsíc květen ujel 4 567,2 kilometrů: „Před dvanácti lety jsem si vytyčil cíl ujet během své pracovní kariéry na úřadě vzdálenost ze Země na Měsíc, což je asi 384 000 kilometrů. Do cíle mi chybí ujet už jen necelých 19 000 kilometrů, plánovaným okamžikem dokončení je přibližně září letošního roku a i naježděné kilometry ze soutěže Do práce na kole mi v tom určitě hodně pomohou.“ 

Výzva Do práce na kole se koná od 1. do 31. května. Registrace je otevřená až do 7. května. Více se dozvíte na https://www.dopracenakole.cz/

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x