Začíná třetí etapa oprav silnice I/35 ve Valašském Meziříčí. Co to znamená pro řidiče?

Oprava silnice I/35 ve Valašském Meziříčí vstoupila do třetí etapy. Foto: ŘSD ČR
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Ve čtvrtek 30. září zahájilo Ředitelství silnic a dálnic třetí etapu oprav silnice I/35 ve Valašském Meziříčí v ulici Rožnovská. Úsek od velké okružní křižovatky po Lidl je již obousměrně zprovozněn.

Silnice I/35 ve Valašském Meziříčí, jedna z nejvytíženějších komunikací ve Zlínském kraji a součást mezinárodního tahu na Slovensko E442, prochází od 2. srpna rekonstrukcí. Ve čtvrtek 30. září zde začala třetí etapa oprav, stavební práce nyní probíhají v úseku po křižovatku s ulicí Solární. Ve směru do Rožnova pod Radhoštěm je silnice uzavřena, v protějším jízdním pruhu je komunikace průjezdná.

Řidiči vozidel do 7,5 tuny opět projedou z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí bez zásadního omezení. V opačném směru je vedena objízdná trasa přes ulici Šafaříkova a Hrachovec. Zachován je vjezd do Krhové ve směru z Rožnova pod Radhoštěm, výjezd je možný jen ve směru na Valašské Meziříčí. Zašovská ulice je na výjezdu na ulici Rožnovskou uzavřena pro osobní i autobusovou dopravu. Pro vozidla nad 7,5 t se nic nemění, stále využívají velkou objízdnou trasu v obou směrech.

Od 30. září do 30. listopadu dojde také ke změně, která se dotkne výlukového vedení linek Integrované dopravy Zlínského kraje. Zatímco doposud byla silnice průjezdná ve směru z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm, od čtvrtka 30. září se směr otočí. Po silnici I/35 se řidiči dostanou z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí, v opačném směru bude doprava vedena po objízdných trasách, a to následovně:

Linka 120 (Rožnov pod Radhoštěm – Valašské Meziříčí – Vsetín – Zlín), linka 150 (Rožnov pod Radhoštěm – Bystřice pod Hostýnem – Kroměříž – Zlín) a linka 971 (Ostrava – Rožnov pod Radhoštěm – Vsetín – Zlín): všechny spoje budou vedeny ze stanice Valašské Meziříčí, autobusová stanice po ulici Vsetínská, Žerotínova, Kouty, Solární a dále doprava na silnici I/35; neobslouží zastávku Valašské Meziříčí, u skláren.

Linka 620 (Rožnov pod Radhoštěm – Valašské Meziříčí – Vsetín): spoje pojedou ze zastávky Valašské Meziříčí, nemocnice přes Hrachovec a dále vpravo na silnici I/35. Pouze spoje 7, 13, 55, 67 a všechny víkendové spoje pojedou přes Valašské Meziříčí, autobusovou stanici, odtud po ulici Vsetínská, Žerotínova, Kouty, Solární a dále doprava na silnici I/35; neobslouží zastávku Valašské Meziříčí, u skláren. Budou upraveny časy odjezdů v úseku Valašské Meziříčí, nemocnice – Zašová, Pod Zapadlým.

Linka 651 (Rožnov pod Radhoštěm – Vidče – Zašová – Valašské Meziříčí) a Linka 652 (Rožnov pod Radhoštěm – Zubří – Valašské Meziříčí): spoje pojedou ze zastávky Valašské Meziříčí, nemocnice přes Hrachovec a dále vpravo na silnici I/35. Pouze spoje 2, 6, 8, 58 a všechny víkendové spoje pojedou přes Valašské Meziříčí, autobusovou stanici, odtud po ulici Vsetínská, Žerotínova, Kouty, Solární a dále doprava na silnici I/35; neobslouží zastávku Valašské Meziříčí, u skláren. Budou upraveny časy odjezdů v úseku Valašské Meziříčí, nemocnice – Zašová, Pod Zapadlým.

Linka 987 (Nový Jičín – Hodslavice – Valašské Meziříčí): všechny spoje pojedou do Valašského Meziříčí po silnici I/57, mimo Krhovou, kde neobslouží zastávky Krhová, Lipta; Krhová, restaurace a Krhová, u přejezdu.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x