Začíná Trnkobraní, Truck Sraz Zlín a FEDO. Centru Zlína se v sobotu dopoledne raději vyhněte, radí policie

Foto: město Zlín
ZLÍNSKO – Velice nabitý víkend mají před sebou zlínští policisté. Budou totiž dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost na silnicích hned na třech akcích velkého rozsahu. A sice na Trnkobraní, Truck Srazu Zlín a festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO.

Tradiční akce pro milovníky velkých aut Truck Sraz Zlín bude mít i letos zázemí v areálu Kapřína v Březůvkách, kde se otevřou brány pro veřejnost v pátek v 17 hodin. Kolem 19 hodin pak odjedou trucky do Zlína, kde budou od 19:30 do 20:30 hodin vystaveny na ulici Hradská. Poté bude následovat večerní spanilá jízda osvětlených trucků centrem města Zlína, která projede městem ještě v denní variantě v sobotu v 11:15 hodin.

S průjezdem několika desítek trucků Zlínem bude souviset dopravní omezení v ulicích města. Na poklidný průjezd městem budou dohlížet desítky policistů z obvodních oddělení i z oddělení dopravní policie, nápomocní jim budou také strážníci Městské policie ze Zlína,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V sobotu dopoledne bude zároveň centrem krajského města po třídě Tomáše Bati procházet slavnostní festivalový průvod v souvislosti s konáním festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO. Třída Tomáše Bati bude proto v sobotu obousměrně uzavřena, a to v době od 9 do 13 hodin od křižovatky u Lidlu na okraji Zlína až po křižovatku u Kongresového centra.

Buďte při svých víkendových cestách obezřetní a trpěliví, a pokud je to možné, raději se v inkriminovaných časech centru krajského města vyhněte, jinak riskujete zpoždění. Nesnažte se zařadit do kolony jedoucích kamionů, zejména při spanilých jízdách městem,“ nabádá veřejnost Kozumplíková.

Desítky policistů z obvodních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a policisté z oddělení služební hipologie budou v pohotovosti od pátečních ranních hodin až do neděle večer budou dohlížet na veřejný pořádek na festivalu Trnkobraní ve Vizovicích.

Apelujeme nejen na řidiče na vozovkách, ale také na řidiče, kteří jezdí ve svých dopravních prostředcích po loukách ve stanových městečkách, aby se vyhnuli požití alkoholu a drog před jízdou. V opačném případě se nevyhnou zákonnému vyřešení přestupku či trestného činu,“ pokračovala Monika Kozumplíková.

Policie dále návštěvníky festivalu upozorňuje, aby byli obezřetní a hlídali si své osobní věci, cennosti a peníze. „Každoročně se zabýváme krádežemi jak ze stanů, tak ze zaparkovaných automobilů, v nichž návštěvníci často nechávají viditelně na sedadlech elektroniku, kabelky či batohy,“ sdělila Kozumplíková.

Policisté apelují na řidiče, aby k parkování využívali místa k tomu určená, zejména záchytné parkoviště za provozovnou firmy Sykora. „Všímejte si chodců, jež se budou ve vysoké míře pohybovat po všech komunikacích ve Vizovicích, a přizpůsobte jim svou rychlost,“ uzavřela policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x