Zavírejte si okna a zamykejte dveře! Ve Zlíně přibývá pokusů o vloupání do rodinných domů

Foto: MP Zlín
ZLÍN – V posledních dnech řešili zlínští policisté hned několik pokusů o vloupání do rodinných domů. Ke všem došlo v nočních hodinách, kdy pachatelé vnikli dovnitř přes otevřená okna, dveře, vstupy do sklepů či na terasu. V některých případech stihli ukrást věci položené blízko u vstupních dveří, v jiných případech je vyrušili majitelé nemovitosti a utekli.

Minulý týden vnikl zloděj do rodinného domu na Santražinách ve Zlíně přes otevřené okno v přízemí.

Odcizil kabelku s platebními kartami, pánskou a dámskou peněženku s finanční hotovostí 2 tisíce  a 17 tisíc korun, klíče od dvou osobních vozidel, jednoho motocyklu a luxusní notebook. Škoda, kterou způsobil, činí minimálně 58 tisíc korun,“ přiblížila případ policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Další zloděj úřadoval na ulici Vinohrady, kde se dostal do rodinného domu přes pootevřené dveře na terasu.

Odcizil opět peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí 6 tisíc korun a stříbrné šperky. Způsobená škoda prozatím nebyla vyčíslena,“ pokračovala Kozumplíková.

O víkendu se dostal zloděj v místní části Kudlov do baťovského domku pravděpodobně přes neuzamčené dveře vedoucí do sklepa. Odcizil tam motorovou pilu a několik plechovek piva. Škoda činí téměř 8 tisíc korun.

K dalším dvěma vloupáním do rodinných domů v rozmezí 10 dní došlo na ulici Štefánikova. Do obou se zloděj dostal neuzamčenými vstupními dveřmi.

Z obou domů odcizil kabelku, peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí. V prvním případě je škoda téměř 4 tisíce korun, ve druhém potom 2 tisíce korun,“ sdělila policejní mluvčí.

Za porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, případně za krádež hrozí pachateli nebo pachatelům v případě jejich vypátrání a odsouzení tresty odnětí svobody na dva a více let.

Abyste se i vy nestali obětí řádění nebezpečných nočních živlů, policie radí následující: „Zavírejte okna, zamykejte dveře, vstupy do sklepů i na terasy. I pootevřeným oknem lákáte zloděje,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Policie dále radí, aby lidé na svou případnou nepřítomnost v domě neupozorňovali. „Informujte jen lidi, kterým věříte. Sociální sítě by touto informací disponovat neměly,“ zakončila Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x