Zdrogovaný řidič se schovával v kukuřičném poli, objevil ho však policejní pes

psovod a služební pes Ciro (Foto: Policie ČR)
OTROKOVICE - Až dvouleté vězení a tučná pokuta hrozí sedmadvacetiletému řidiči z Otrokovic, který se před policisty snažil schovat v kukuřičném poli. Vyčenichal ho ale služební pes a brzy bylo jasné, proč se snažil strážcům zákona uniknout - byl totiž pod vlivem drog, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Otrokovičtí policisté kontrolovali vozidla projíždějící Otrokovicemi ve směru k lomu v Kurovicích, když je zaujalo chování řidiče vozidla značky Rover, který potom, co policisty uviděl, vozidlo prudce otočil do protisměru a odjel opačným směrem. Policisté neváhali a za řidičem se vydali. Vozidlo s rozsvícenými světly našli odstavené na polní cestě v Kurovicích. Řidič ani jeho spolujezdkyně ve vozidle nebyli.

Po prohledání bezprostředního okolí přivolali policisté na pomoc psovoda se speciálně vycvičeným psem. Služební pes Ciro zachytil pachovou stopu před vozidlem a té se držel asi dvě stě metrů, nejprve na polní cestě, poté mezi vzrostlými keři a pokračoval až do pole s kukuřicí, kde se zastavil a štěkotem dal najevo, že došel do cíle. V poli seděli bez pohybu muž a žena, kteří utekli z odstaveného vozidla.

„Poté, co je policisté převezli na policejní stanici, muž přiznal, že když uviděl policisty, zpanikařil, protože si byl vědom, že má platný zákaz řízení, navíc jel pod vlivem drog. Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog pozitivní, lékařské vyšetření ovšem muž odmítl,“ upřesnila Kozumplíková.

Sedmadvacetiletý muž z Otrokovic je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z přestupku řízení vozidla pod vlivem jiné návykové látky a odmítnutí zákonné výzvy k provedení lékařského vyšetření. Za trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, za přestupek potom ve správním řízení zákaz řízení na jeden až dva roky a pokuta do výše 50 tisíc korun. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x