Žena nejprve pobodala manžela, teď zase mladíka

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Ve vazební věznici v Olomouci skončila dvaašedesátiletá recidivistka ze Zlínska. Nožem pobodala jedenadvacetiletého mladíka, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Krajský vyšetřovatel ženu obvinil ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za který jí hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

K incidentu došlo v rodinném domku v obci na Zlínsku. V domě byli v tu dobu tři muži a jedna žena, přičemž všichni byli v podnapilém stavu. Mezi dvaašedesátiletou ženou a jedenadvacetiletým mužem došlo ke slovnímu a následně fyzickému konfliktu, ke kterému se po chvíli přidali další dva muži. Při potyčce vzala žena kuchyňský nůž a několikrát bodla jedenadvacetiletého muže do zad. Zraněný muž odešel do svého pokoje, odkud zavolal na policii. „Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba, která odvezla zraněného muže do nemocnice. Přivolaní policisté na místě podezřelou ženu, která měla v dechu 2,55 promile, zadrželi. Dechové zkoušky tří mužů se pohybovaly v rozmezí od 0,82 do 3,29 promile,“ upřesnila Javorková.

Krajský vyšetřovatel následující den ženu obvinil ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval. Obviněná žena má pět záznamů v rejstříku trestů, mimo jiné i pro násilnou trestnou činnost. Za pokus těžkého ublížení na zdraví, kdy nožem pobodala svého tehdejšího manžela, si odpykala v roce 2015 pětiletý trest odnětí svobody.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x