Uvěřila, že jí napadli účet. Teď je žena ze Zlína o 300 tisíc chudší

Ilustrační foto
ZLÍN – O bezmála tři sta tisíc korun přišla osmatřicetiletá žena ze Zlína poté, co ji kontaktoval falešný bankéř, který jí tvrdil, že je její bankovní účet napaden. Podvodníkovi v případě vypátrání a odsouzení hrozí až pět let za mřížemi. Případem se od minulého týdne zabývají zlínští kriminalisté.

Muž, který se představil jako pracovník banky, zavolal ženě před několika dny a tvrdil jí, že na jejím účtu proběhly podezřelé transakce, proto je potřeba převést všechny peníze na jiný, zabezpečený účet.

Dále bylo podle něj nutné, aby si žena vzala úvěr ve výši tři sta tisíc korun, což žena učinila online a peníze měla za okamžik na účtu,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Žena poté podle pokynů údajného bankovního poradce postupně převedla bez jedné koruny veškeré peníze ze získaného úvěru v osmi transakcích na údajně zabezpečený účet. Falešný bankéř po získání peněz ukončil hovor a jeho číslo se v tom okamžiku stalo nekontaktní.

V tu chvíli si žena uvědomila, že naletěla podvodníkovi a událost oznámila na policii,“ pokračovala Kozumplíková.

Od začátku listopadu kriminalisté jenom na Zlínsku přijali oznámení o 11 případech různých typů podvodů. „Ať už se jedná o falešné bankéře, údajné investice do kryptoměny nebo o klamné odkazy na zásilkové společnosti v případě prodeje zboží prostřednictvím internetu. Škoda, která lidem od začátku měsíce vznikla, činí téměř dva miliony korun,“ dodala policejní mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x